טיפים לחורף בריא

טיפים חורף

בס”ד

הקפידו על אוורור חדרי המגורים והמשרד. חם ונעים לכם עם החימום? גם לחיידקים והווירוסים! מעבר לכך שהאוורור מוריד את כמות החיידקים והווירוסים בחדר, הוא גם תורם להעלאת אחוז החמצן בחדר ומונע תחושת עייפות ונמנום השכיחה בחדרים סגורים בחורף.

שמרו על הגיינה, מיליארדי חיידקים יושבים לנו על הטלפון, או סתם קופצים לנו על הידיים. שמירה על הגיינה ונקיון תפחית את החשיפה למחוללי מחלות מיותרים אלו.

הרבו בשתיה. שתיית נוזלים מלחכת ותורמת לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף, וכן ליכולתו להיפטר מתחלואים שונים. כדי להעדיף תה צמחים חם עם לימון וללא קפאין על קפה ותה העלולים לייבש.

נמצאים סגורים בחדר? הניחו בחדר מבער עם מספר טיפות שמן אקליפטוס, האדים מחטאים, מטהרים ופותחים את דרכי הנשימה.

אכלו נכון! הקפידו במיוחד בימים אלה על תזונה מאוזנת, עשירה בפירות וירקות. מערכת עיכול בריאה תוביל גם למערכת חיסונית יציבה ובריאה.

שמרו על חום הגוף! גם אם “זה רק דקה” וגם עם הילד מרגיש כמו דובון קטן ומסורבל עם המעיל, חשיפה לשינוי טמפרטורה קיצוניים עלולה להחליש את מערכת החיסון ולהיות חשוף יותר להתקררויות.

הרבו בצריכת ויטמין C. הויטמין מצוי בעיקר בפירות (תפוזים, קלמנטינה וקיווי) וירקות (גמבה אדומה וצהובה, חסה). אפשר כמובן גם להשיג כתוסף תזונה. ויטמין C תורם לחיזוק ההגנה הטבעית ובשל היותו נוגד חמצון, גם מסייע לעייפות ונותן אנרגיה. (אגב, לא לפני שינה כדי שלא תהיו אנרגטיים במקום לישון..)

משתעלים? צמחים של סמבוק, קורנית, אכינצאה ופרופוליס יכולים לעזור להקלה וטיפול בשיעול, קיימים מבחר סירופים מוכנים מצמחים אלה.

הירגעו! לחץ ומתח נפשי משפיע גם על החוסן הגופני שלנו, וגם שורף ויטמין C החשוב למערכת החיסונית.

אימון גופני מחזקת את מערכת החיסון, קפיצה על טרמפולינה לדוגמא מחזקת את מערכת הלימפה.